Selektor Nedžad Osmankač (©CEV)

Rezultat za brigu: Juniori Srbije tek 10. u Evropi

Vreme čitanja: 1min | pet. 23.09.22. | 16:34

U poslednjem kolu kontinentalnog šampionata poraženi od Slovačke

Na prvenstvu Evrope za juniore učestvovalo je 12 ekipa, a naša selekcija je zauzela tek 10. mesto.

Mladi odbojkaši koje vodi selektor Nedžad Osmankač su ostvarili samo jednu pobedu u grupnoj fazi na startu protiv Francuske. Posle toga su vezali četiri poraza i pokazali da se trenutno nalaze daleko od svojih vršnjaka.

Izgubili su maksimalnim rezultatom od Poljske, Slovenija i Italije, a onda su za kraj poraženi posle pet setova u duelu sa Slovačkom.

Imali su prednost od 2:0 u setovima, ali su dopustili rivalu da dobije neizvesni treći set - 36:34, a onda da dođe do potpunog preokreta u naredna dva. Utakmica je trajala čak 123 minuta.

"Znali smo da nas samo pobeda 3:0 vodi dalje i da bismo onda igrali od petog do osmog mesta", rekao je Strahinja Kljajić. "Da li je posle 2:0 došlo do opuštanja, ne znam ni sam... Izgubili smo taj treći set i posle su kola krenula nizbrdo. Poraženi smo i razočaran sam, šta drugo da kažem".

Plasman u polufinale iz A grupe izborile su Poljska i Italija, a iz B grupe Belgija i Bugarska.